Európa Liga – Lett ellenfelet kapott a Ferencváros

A bajnoki ezüstérmes Videoton a máltai Balzannal, a bronzérmes Vasas az izraeli Beitar Jerusalemmel, míg a kupagyőztes Ferencváros a lett Jelgavával találkozik a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének első fordulójában.

A hétfői, nyoni sorsolás szerint a Videoton és a Ferencváros hazai pályán, a Vasas pedig idegenben kezd az első körös párharcban.

Az első mérkőzéseket jövő csütörtökön, a visszavágókat pedig július 6-án rendezik. A főtáblára jutáshoz négy párharcot kell nyerniük a magyar csapatoknak.
 

Az első fordulóban a Videoton és a Ferencváros kiemeltként várta ellenfelét.
 

A második kör sorsolása 14.30 órakor kezdődik.

Az EL-selejtező 1. fordulójának párosítása:
 

Beitar Jerusalem (izraeli)-VASAS
FERENCVÁROS-Jelgava (lett)
VIDEOTON-Balzan (máltai)
Trencín (szlovák)-Torpedo Kutaisi (grúz)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)-Tirana (albán)
Dacia Chisinau (moldovai)-Shkëndija (macedón)
Sirak (örmény)-Gorica (szlovén)
Mladoszt Lucani (szerb)-Inter Baki (azeri)
Lech Poznan (lengyel)-Pelister (macedón)
Kajrat Almati (kazah)-Atlantas (litván)
Levszki Szófia (bolgár)-Sutjeska (montenegrói)
Zirä (azeri)-Differdange (luxemburgi)
Csihura Szacshere (grúz)-Altach (osztrák)
Mladoszt Podgorica (montenegrói)-Gandzasar (örmény)
CSZKA Szófia (bolgár)-Irtis Pavlodar (kazah)
Vojvodina (szerb)-Ruzomberok (szlovák)
Fola Esch (luxemburgi)-Milsami Orhei (moldovai)
Ordabaszi (kazah)-Siroki Brijeg (bosnyák)
Jagiellonia Bialystok (lengyel)-Dinamo Batumi (grúz)
Slovan Bratislava (szlovák)-Pjunik (örmény)
Partizani (albán)-Botev Plovdiv (bolgár)
AEL Limassol (ciprusi)-St Joseph’s (gibraltári)
Crvena zvezda (szerb)-Floriana (máltai)
Zeljeznicar (bosnyák)-Zeta (montenegrói)
Rabotnicki (macedón)-Tre Penne (San Marinó-i)
UE Santa Coloma (andorrai)-Osijek (horvát)
Skënderbeu (albán)-Sant Julia (andorrai)
Valletta (máltai)-Folgore (San Marinó-i)
AEK Larnaca (ciprusi)-Lincoln (gibraltári)
Rangers (skót)-Progres Niederkorn (luxemburgi)
Zaria Balti (moldovai)-FK Sarajevo (bosnyák)
Haugesund (norvég)-Coleraine (északír)
Ventspils (lett)-Valur Reykjavík (izlandi)
Midtjylland (dán)-Derry City (ír)
Domzale (szlovén)-Flora Tallinn (észt)
Bala Town (walesi)-Vaduz (liechtensteini)
Stjarnan (izlandi)-Shamrock Rovers (ír)
St Johnstone (skót)-Trakai (litván)
Dinamo Minszk (fehérorosz)-NSÍ Runavík (feröeri)
Crusaders (északír)-Liepaja (lett)
VPS Vaasa (finn)-Olimpija Ljubljana (szlovén)
IFK Norrköping (svéd)-Pristina (koszovói)
Odd (norvég)-Ballymena United (északír)
Nomme Kalju (észt)-B36 Tórshavn (feröeri)
Connah’s Quay Nomads (walesi)-HJK Helsinki (finn)
AIK (svéd)-KÍ Klaksvík (feröeri)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)-Suduva (litván)
Lyngby (dán)-Bangor City (walesi)
Levadia Tallinn (észt)-Cork City (ír)
SJK Seinäjoki (finn)-KR Reykjavík (izlandi)


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »